مقالات ایکس دیزاین

برگزاری ۴۴ نمایشگاه هنرهای تجسمی در زنجان طی ۹ ماهه امسال

زنجان-رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: این استان طی ۹ ماهه امسال میزبان ٤٤ نمایشگاه هنرهای تجسمی در فرهنگسراها و گالری‌های هنری بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارشاد اسلامی استان زنجان، معراج کرمی افزود: در این مدت ٢٦ نمایشگاه در شهرستان زنجان و ١٨ نمایشگاه نیز در سایر شهرستان‌های استان برگزار شد.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد نمایشگاه در شهرستان زنجان، مربوط به رشته نقاشی است که ٩ عنوان را شامل می‌شد، نمایشگاه عکس نیز با پنج عنوان در رتبه بعدی قرار دارد.

کرمی اظهار کرد: در میان سایر رشته‌ها نیز نمایشگاه ارویگامی(تاکردن کاغذ) ، کالکوگرافی( حکاک روی فلز) ، گرافیک، تایپوگرافی، صنایع دستی، قرآنی- نقاشی، مد و لباس، هنر مفهومی، طراحی، نقش برجسته سفالی، خوشنویسی، سفال و کاشی و مس میزبان مردم شهرستان زنجان بود.

وی افزود: طی ۹ ماهه امسال پنج نمایشگاه در شهرستان ابهر، ۶ نمایشگاه در شهرستان خدابنده، چهار نمایشگاه در شهرستان طارم و ۲ نمایشگاه نیز در شهرستان ایجرود در رشته های مختلف هنری همچون عکس، خوشنویسی، نقاشی و طراحی برگزار شد.

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه طی سال گذشته ۷۳ عنوان نمایش با موضوع های مختلف در استان زنجان اجرای عمومی داشتند، گفت: طی نیمه نخست سال جاری ۴۱ عنوان نمایش تولید و در سطح این استان در قالب ۱۴۶ اجرای عمومی به روی صحنه رفت.

https://www.mehrnews.com/news/4174936/

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *