مقالات ایکس دیزاین

جشنواره رسانه و میراث فرهنگی کردستان برگزار می شود

سنندج- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از برگزاری جشنواره استانی رسانه و میراث فرهنگی خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این جشنواره آذرماه امسال برگزارمی شود.

  1. به گزارش خبرنگارمهر، سید محسن علوی امروز پنج شنبه در نشستی با جمعی از خبرنگاران استان در سنندج گفت: در راستای معرفی هرچه بیشتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و در آستانه ثبت جهانی هورامان نخستین جشنواره رسانه و میراث در این استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در سه بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری و بخش ویژه منظر فرهنگی هورامان و ثبت جهانی برگزار می شود، عنوان کرد: تمامی اهالی رسانه استان می توانند در در بخش های خبر، گزارش، یادداشت، تحلیل، عکس، مصاحبه، گرافیک، کاریکاتور و تولیدات رادیویی و تلویزیونی آثار خود را به این اداره کل ارسال کنند.

  • وی با بیان اینکه پوستر جشنواره و فراخوان به زودی در رسانه های استان منتشر خواهد شد، بیان کرد: ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها، توسعه ظرفیت های موجود رسانه ای و افزایش توجه رسانه ای به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از جمله اهداف برگزار این جشنواره است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان آشنایی با ظرفیت ها و قابلیت های رسانه ای مکتوب و مجازی و بهره گیری از این قابلیت ها، تولید محتوای رسانه ای و معرفی ظرفیت های گردشگری کردستان و افزایش توجه به ظرفیت های فرهنگی و طبیعی هورامان را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این جشنواره آذرماه امسال در سنندج برگزارمی شود.

علوی اضافه کرد: در بخش حرفه‌ای ۸ گرایش شامل سرمقاله، مقاله، تحلیل و یادداشت، عکس خبری (تک عکس و گزارش تصویری)، گرافیک و صفحه آرایی (ویژه مطبوعات)، تیتر، خبر، مصاحبه، گزارش (خبری و غیر خبری) و کاریکاتور (طنز تصویری) درنظر گرفته شده است.

وی اظهارداشت: بخش ویژه هم شامل تولیدات تحلیلی مندرج در رسانه ها با موضوعات گردشگری و حمایت از کالای ایرانی و ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان است.

mehrnews.com/news/4326564

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *